Як знову стати 18-річним лише за  2 мільйони доларів на рік

45-річний IT-підприємець Браян Джонсон витрачає по $2 млн на рік на роботу команди лікарів, щоб виглядати та відчувати себе на 18 років. Його історію розповідає Bloomberg.
Браян Джонсон — оплачує роботу команди з більш ніж 30 лікарів та експертів зі здоров’я, які моніторять його фізіологію. Команду лікарів очолює спеціаліст з регенеративної медицини Олів’є Золман, а її мета — зупинити (або навіть повернути навспак) процеси старіння у кожному з його органів.
Золман разом із Джонсоном вивчають наукову літературу зі старіння та довголіття. Фактично Джонсон для них — «морська свинка» для вивчення найбільш перспективних схем лікування.
Лише на старт цієї програми підприємець витратив кілька мільйонів доларів. Зокрема, на установку медичного обладнання у себе вдома.
Цього року підприємець планує витратити $2 млн на лікування. Він бажає, аби його мозок, серце, легені, печінка, нирки, зуби, шкіра, волосся, пеніс та інші органи функціонували як у 18-річного чоловіка.
Проект із зупинки старіння для Джонсона називається Project Blueprint.
Його умови включають в себе:
• суворі обмеження по дієті (1977 «веганських» калорій на день)
• спортивні навантаження (по годині в день, інтенсивні тренування тричі на тиждень)
• сон (в один і той самий час щоночі, після двогодинного носіння окулярів, що блокують блакитне світло).
Джонсон та його лікарі постійно моніторять показники організму, проводять ряд медичних процедур (деякі з них доволі неприємні), що включають у себе ультразвукові обстеження, колоноскопію, МРТ, аналіз крові. І за словами лікарів, що цим займаються, організм Джонсона почав «молодшати» з медичної точки зору.
Є певні ознаки того, що Джонсон щонайменше здоровіший за своїх однолітків. Відсоток жиру в його організмі складає 5-6%, стан його серця оцінюють на 37 років, шкіри — на 28 років, ефективність легенів та загальну фізичну форму — на 18 років.
Утім, Золман, що очолює команду його лікарів, говорить доволі стримано: за його словами, «значимих» результатів досягти поки не вдалося, натомість вдалося отримати помірні очікувані результати.
Коли йому було 30, Джонсон заснував власну компанію Braintree Payment Solutions LLC. Вона стала дуже успішною, але довгі робочі години і стрес призвели до того, що у підприємця почалося ожиріння та депресія, що межувала із суїцидальними думками. Він продав бізнес у 2013 eBay за $800 млн готівкою і з тих пір зацікавився біотеком та шляхами подолання старіння.
Золман, який очолює команду лікарів підприємця, заснував 2021 року власну компанію, що займається боротьбою зі старінням — 20one Consulting Ltd. Його мета — довести за допомогою біостатистики, що можливо зменшити старіння 78 органів людського тіла на 25%, до 2030 року. Його послуги можуть вартувати біля $1000 за годину, і включають в себе, окрім рекомендацій по дієті та навантаженнях, купу тестів, терапії та девайсів. Якщо у пацієнта не спостерігається покращення, плату за послуги з нього не беруть.
Джонсон — один із найвідданіших його пацієнтів. Його день відрізняється від того, як живе своє життя більшість людей. Ранок починається о 5:00, коли Джонсон приймає десятки ліків та харчових добавок. Лікопен для артерій та здоров’я шкіри, метформін для профілактики кишкових поліпів, куркума, чорний перець та корінь імбирю для ферментів печінки та боротьби з запаленнями, цинк як додаток до його веганської дієти, та мікродози літія для здоров’я мозку.
Далі йде годинне тренування, що складається з 25 різних вправ, і сік з креатином, флаванолами, колагенами та іншими смаколиками. Протягом дня підприємець вживає їжу за рецептами, що змінюються у відповідності до результатів його останніх медичних тестів. Він чистить зуби пастою та ниткою, споліскує ротову порожнину маслом чайного дерева і накладає на ясна антиоксидантний гель.
Джонсон щоденно заміряє свою вагу, індекс маси тіла та вміст жиру, температуру, цукор в крові, варіації серцевого ритму. Він уже зробив більше 33 537 знімків свого кишківника та виміряв товщину своєї сонної артерії. Він опромінює своє тазове дно, щоб покращити тонус м’язів, і користується девайсом, що вимірює кількість його нічних ерекцій. Щоб відновити шкіру, він користується кількома денними кремами, проводить лазерну терапію та пілінг кислотами, і не з’являється на сонці. Щоправда, підприємець відмовився від кількох популярних методик антистаріння, зокрема, від льодових ванн та високих доз тестостерону.
Підприємець також проводить косметичні процедури, що регулюють вміст та розташування жиру на обличчі, фарбує волосся.
Хоча Джонсон поки не обговорює це, та він збирається пройти кілька набагато більш експериментальних процедур, включаючи генну терапію, за словами кількох його лікарів і радників. Добре чи погано, але він присвячує своє тіло науці в надії довести, що довголіття можливо для всіх нас.
«У цьому й краса», — каже він. «Це новий рубіж».

Figure