Навкруги світу за 123 дні

29 179 км… Нова Зеландія, Австралія, Індія, країни Південно-Східної Азії, США, Канада… Загалом 23 країни світу. І лише за 123 дні та 43 хвилини. Шкільний вчитель із Нової Зеландії Ендрю Ніколсон в 2015 році здійснив навколосвітню подорож і встановив новий світовий рекорд. І зробив він це на велосипеді!

 

На той момент Ендрю було 45 років, а в юності він тричі виступав за збірну Нової Зеландії на Зимових Олімпіадах у дисциплінах шорт-трек і ковзанярський спорт. За словами спортсмена, олімпійське минуле допомогло йому у встановленні рекорду на велосипеді. “Коли я вставляю ноги в педалі, я включаю режим повної концентрації та фокусуюсь на тому, що я роблю”. Мабуть, це і був рецепт такого успіху, адже Ніколсон проїжджав на велосипеді кожного дня біля 237 км!

 

Для схожих велосипедних марафонів часто наймають спеціальні групи підтримки, які супроводжують спортсменів на протязі всього шляху на спеціальних автофургонах. Такі команди зазвичай відповідають не тільки за приготування їжі, організацію комфортного місця для сну та відпочинку, вони також надають психологічну підтримку, адже кожна подорож за рекордом – це виснажлива праця і фізично, і морально. Ендрю Ніколсон встановив свій рекорд без супроводження професійної команди!

 

Але він не завжди був наодинці сам із собою. Новозеландець користався послугами товариства Warm Showers, це неприбуткова організація для велосипедистів, що надає безкоштовні місця для відпочинку по всьому світу. Учасники організації здебільшого також велосипедисти – це такий собі “клуб за інтересами”, де кожен розуміє, що таке довгі марафони та як необхідна дружня підтримка. Наразі в організації понад 160 тис. учасників у 161 країні світу. Ніколсон завчасно списувався через вебсайт Warm Showers з тими, хто мав можливість надати йому ліжко для сну в тому чи іншому місці його шляху. Дуже часто господарі готували для нього їжу та давали різні смаколики в дорогу. Тому і вся дорога у 123 дні була не дуже витратною.

 

Після завершення своєї подорожі навкруги світу Ендрю визнав, що вона була досить важкою. Він був виснажений і морально, і фізично. За 123 дні дороги новозеландець неодноразово думав, що не в силі фінішувати, як заплановано. Але жага до всього нового, мрія про рекорд та сила духу змушували його їхати далі й далі. Ніколсон сказав: “Так, ти втомився, так, ти не відчуваєш свої ноги від болю, але ти все ще можеш сісти на велосипед та поїхати. І не забувай просто насолоджуватись моментом”.

Figure