Трекінг in Wonderland

Найменший за розміром штат Австралії майже в 10 разів менше України. Але цей південний штат-острів гарантовано обіцяє незрівнянні враження всім його відвідувачам. Знайомтеся – острів Тасманія або просто Тассі, як називають його місцеві. Протягом кількох тисяч років острів був ізольований і від Австралії, і від Нової Зеландії, тому він – справжня скарбниця для тих, хто хоче зануритися в незайману природу та для всіх шукачів нового і невідомого.

Досить велика частина Тасманії вкрита плато та нагір’ями, найвища вершина Осса 1617 м, по всій території розкидана безліч чудових озер льодовикового походження, звичайно, можна відвідати приголомшливі пляжі та затоки, але 44% острову покрито лісами, переважно тропічними дощовими. Тому Тасманія може похвалитися унікальним розмаїттям тваринного та рослинного світів, а близько 80% тварин є ендеміками.

Для охорони незайманої екосистеми в Тасманії створені 19 Національних парків, вони охоплюють аж 21% території острову. Всі парки відкриті для відвідування, але потрібно завчасно забронювати собі місце і оплатити вхідний квиток (в середньому 200 доларів). Найцікавіший із них – Національний парк Гора Крейдл-Озеро Сент Клер, що входить до складу “Світової спадщини ЮНЕСКО “Дика природа Тасманії”. Саме тут розташована мрія багатьох трекерів світу – Сухопутна Тропа, Overland Track.

Трек розрахований на 6 днів, його довжина складає 65 км. За один день до треку допускається лише 24 особи, але в сумі це дає понад 8 000 людей за рік, що мають змогу перевірити свою фізичну підготовку та дослідити одне з унікальніших місць на планеті.
Пересуватися можна лише з півночі на південь, тобто старт починається від гори Крейдл вниз до найглибшого в Австралії озера Сент Клер (200 метрів глибина). Це озеро також найглибше з озер саме льодовикового походження на нашій планеті. І якщо у вас залишаться силі, є сенс пройти додатковий трек вздовж нього, загалом “назбираєте” ногами 82 км незайманої природи. Сухопутна Тропа – це шанс відчути дух справжньої первозданної Тасманії та побачити на власні очі унікальних тварин, наприклад єхидну, качкодзьоба, сумчасту летягу, східного квола. А якщо ви – щасливчик:), то можете зустріти одну із найнебезпечніших отруйних змій на планеті, тигрову змію або навіть лютого та ненажерливого тасманійського диявола, який живе лише в Тасманії. Тасманійський диявол здатний з’їсти до 40% маси свого тіла лише за 30 хвилин, видаючи при цьому страшні пронизливі крики або монотонне гарчання. Але для людини він безпечний.

Які ж небезпеки чекають на мандрівників по Сухопутній Тропі? Трек відноситься до 4 рівню складності, тому треба бути добре фізично підготовленим, енергійним та сильним, а також необхідно слідувати деяким правилам. Клімат в Тасманії помірно холодний, і погода дуже мінлива. Навіть влітку середня максимальна температура +21°C, середня низька +12°C, але вночі може опускатися нижче нуля.
Тому слід брати з собою теплі та водонепроникні речі. Також, попри існування туристичних хатин, обов’язкова умова допуску на трек – наявність намету і спального мішка до -10°C. Взагалі список рекомендованого одягу та туристичного обладнання, який у вас обов’язково перевірять перед стартом трекінгу, дійсно вражає – в ньому понад 40 одиниць. Кожна людина має нести в рюкзаку все своє туристичне обладнання та їжу на 6 днів. Погодьтеся, нелегка ноша, враховуючи від 10 до 15 км кожен день в дикій природі, а також те, що майже половина треку проходить в горах вище 1000 метрів.

Але ніякі труднощі не завадять вам насолодитися сюрреалістичними пейзажами незайманої Тасманії, оскільки Сухопутна Тропа – це подорож, що змінить ваше життя.

Figure