Наслідки нестачі нутрієнтів.

За даними досліджень ВООЗ баланс нутрієнтів відповідає за захист організму від неінфекційних хвороб, включаючи діабет, хвороби серця, інсульт та рак. Постійна нестача будь-якого нутрієнта провокує розвиток хронічних хвороб ШКТ, нервової та серцево-судинної системи.


Нестача нутрієнтів призводить до виникнення хвороб.

Наш організм це злагоджений механізм, кожен орган якого виконує відведену йому функцію, а деякі навіть здатні виконувати роботу органів, які самі не можуть впоратися.
Для роботи ШКТ потрібні ферменти. Організм сам їх виробляє.  Але для цього йому потрібні нутрієнти, деякі вітаміни, які є коферментами. Без них — ніяк.
Щодня в нашому організмі відмирають старі клітини, а на їхньому місці повинні з’явитися нові.
Без білків та амінокислот вони не з’являться. Чи з’являться, але будуть неповноцінними або нездоровими, що може стати причиною виникнення серйозних аутоімунних хвороб і призвести до розвитку доброякісних та злоякісних пухлин.
Люди часто вважають, що до певних хвороб вони генетично сприйнятливі. Адже у батьків, і родичів — такі ж проблеми. Насправді, причина може бути в тому, що є нутрієнти, які складно отримати з їжею в конкретному географічному регіоні. Чи харчова поведінка членів сім’ї схожа, що зустрічається дуже часто. І в усіх проблеми зі щитоподібною залозою — не тому, що це генетична програма. А тому, що йододефіцит не компенсується.

Захворювання пов’язані з нестачею нутрієнтів.

  • На території України дефіцит йоду спостерігається у 50 % населення. Він призводить до розвитку більш ніж 50-ти серйозних захворювань, серед яких аутоімунні хвороби, тиреоїдит і безпліддя.
  • Нестача вітамінів групи В є у 80% людей. Вона позначається в першу чергу на здоров’ї ШКТ оскільки знижується вироблення шлункового соку, погіршується робота серця, розвиваються неврити, підвищується ризик розвитку хвороб шкіри.
  • Дефіцит кальцію, марганцю, кремнію — причина виникнення остеопорозу.
    Остеопороз перестав бути хворобою людей старшого віку. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, остеопороз займає четверте місце по поширеності у світі після хвороб серцево -судинної системи, онкологічної патології й цукрового діабету.
  • Магній запобігає виникненню серцевих аритмій і зменшує ризик раптової смерті. Його нестача — бомба уповільненої дії для організму, що призводить до можливості інсульту та інфаркту.
  • Дефіцит цинку підвищує ризик безпліддя чоловіків і апоптоз ослаблених клітин. Апоптоз, або самознищення клітин, це серйозний виклик організму, а не тільки шкірі та волоссю, які переймають частково цей удар на себе.
  • Дефіцит селену — причина виникнення застійної серцевої недостатності. Нестача цього нутрієнту збільшує вірогідність виникнення однієї з найнебезпечніших і блискавичних хвороб –  інфаркту міокарду, в 7 разів.

Тривалий дефіцит нутрієнтів змінює обмін речовин в організмі та виснажує внутрішні запаси білку, кальцію та інших елементів, необхідних для його нормального функціонування. Організм запускає механізми економії шляхом зниження інтенсивності обміну речовин. Це сприяє виникненню ожиріння, слабкості м’язів, остеопорозу, імунодефіцитних станів, самознищенню ослаблених клітин, онкологічних захворювань.

Більшість не інфекційних хвороб виникають, тому що організму бракує необхідних елементів для забезпечення усіх функціональних процесів. Якщо нестачу не поповнити вчасно — негативні наслідки неминучі. Проте, інфекційні захворювання теж можуть виникати або активніше прогресувати у разі нестачі нутрієнтів. Так без правильного балансу омега-жирів та вітамінів А, В і Е-організм нездатний активно боротися із запаленнями. За даними дослідження доктора медичних наук Університету Джонса Хопкинса, Кінана Уокера, хронічне запалення вражає тіло і може пошкодити суглоби, внутрішні органи, тканини й клітини. Запалення також може призвести до захворювань серцево-судинної системи, інсультів і ракових захворювань. Не усі процеси можна розпізнати одразу, що робить їх ще небезпечнішими.

Figure