Про нутрієнти

Нутрієнти для активного довголіття

Нутрієнти — це всі поживні речовини — білки, жири, вуглеводи, вітаміни й т.д. Ми отримуємо їх з їжею, але замало. Зараз практично нереально отримувати всі необхідні нам речовини лише з овочів, фруктів, м’яса та інших продуктів. Ідеальних харчів не існує — на все впливає ґрунт, вода, повітря, методи обробки й прагнення подовжити терміни зберігання.

Як досягти балансу нутрієнтів

Правильно харчуватися, обирати до свого столу натуральні «здорові» продукти — корисна й ефективна звичка. Однак і це тільки половина справи: важливо стежити за балансом нутрієнтів, їх кількістю, ступенем насичення організму усіма необхідними нутрієнтами, якістю їх засвоювання.

Скажімо, ви можете одержувати з їжі достатньо йоду і кальцію, але, наприклад, мати дефіцит заліза й цинку і навіть про це не здогадуватися. Брак цих мікроелементів дається взнаки, а ви не знаєте, в чому ж справа? Ви ж намагаєтеся правильно харчуватися, але важко прокидаєтеся, гальмуєте й швидко втомлюєтеся…

Навіть ті, хто цікавиться ЗСЖ, їсть броколі з авокадо й смузі з насінням чіа та кунжутом, не завжди знають, скільки кунжуту і броколі треба з’їдати на день, щоб заповнити дефіцит вітамінів. Треба знатися на тому, яких речовин немає ні в броколі, ні в чіа, ні в кунжуті. Можливо, вам треба терміново вживати ламінарію, а налягаєте на сир та яблука. Ви можете вважати, що залізо — саме те, що вам потрібно, а ваш організм буде давати збій. Просто тому, що він просить йоду і цинку.

Нутрієнти — це не якась алхімія в баночці, це все те, на що багата природа. Вживаючи біологічно активні добавки, можна заповнити нестачу тих нутрієнтів, яких людина не отримує з їжею. Скільки б ви не їли броколі та чіа, повний набір потрібних речовин та їхній баланс в організмі буде недосяжною ціллю.

Навіть якщо дуже старатися харчуватися правильно, це надскладно. Не можна відстежити, де, що і як було вирощено, зібрано, виготовлено і т.д. Неможливо підрахувати, скільки вітамінів і мінералів у вашій порції, яких саме речовин у вас достатньо, а які вам вкрай потрібні. Цій справі потрібно присвячувати багато часу, а де його взяти сучасній людині? Тому готові корисні нутрієнти — це зручний та ефективний спосіб бути здоровим та бадьорим.

Як обрати правильні нутрієнти

Можливо, є легкий спосіб: піти в аптеку й придбати синтетичні вітаміни? Приймати розрекламовані таблетки раз на день курсом, і ваш організм знову запрацює, як будильник? Якби все було так просто, ви й ваше оточення давали б фору іншим: працювали без утоми, ранок починали з пробіжки або викладалися у спортзалі ввечері, продукували ідеї, залюбки проводили час з родиною, дітьми. Та що там казати — дивували бадьорістю й жагою до життя! На жаль, це не про вас?

Важливо знати, які біологічно активні добавки обирати. Треба переконатися, що препарати містять не лише потрібну кількість корисних нутрієнтів. Вони мають знаходитися в біологічній формі, яка засвоюється організмом. Інакше можна пити вітаміни жменями, а організм не зможе взяти 100% користі.

Синтетичні вітаміни засвоюються гірше, ніж натуральні. Найкращий спосіб допомогти вашому організму — вживати отримані з харчових продуктів натуральні мультинутрієнтні комплекси, збагачені природними вітамінами та мікроелементами.