Трекінг in Wonderland

Самый маленький по размеру штат Австралии почти в 10 раз меньше Украины. Но этот южный штат-остров гарантированно обещает бесподобные впечатления всем его посетителям. Знакомьтесь – остров Тасмания или просто Тасси, как называют его местные. В течение нескольких тысяч лет остров был изолирован и от Австралии, и от Новой Зеландии, поэтому он – настоящий клад для тех, кто хочет погрузиться в девственную природу и для всех искателей нового и неизвестного.

Достаточно большая часть Тасмании покрыта плато и нагорьями, самая высокая вершина Осса 1617 м, по всей территории разбросано множество великолепных озер ледникового происхождения, конечно, можно посетить потрясающие пляжи и заливы, но 44% острова покрыто лесами, преимущественно тропическими дождевыми. Поэтому Тасмания может похвастаться уникальным разнообразием животного и растительного миров, а около 80% животных являются эндемиками.

Для охраны девственной экосистемы в Тасмании созданы 19 Национальных парков, они охватывают 21% территории острова. Все парки открыты для посещения, но нужно заранее забронировать себе место и оплатить входной билет (в среднем 200 долларов). Самый интересный из них - Национальный парк Гора Крейдл-Озеро Сент Клер, входящий в состав Всемирного наследия ЮНЕСКО, Дикая природа Тасмании. Именно здесь расположена мечта многих трекеров мира – Сухопутная Тропа, Overland Track.

Трек розрахований на 6 днів, його довжина складає 65 км. За один день до треку допускається лише 24 особи, але в сумі це дає понад 8 000 людей за рік, що мають змогу перевірити свою фізичну підготовку та дослідити одне з унікальніших місць на планеті.
Пересуватися можна лише з півночі на південь, тобто старт починається від гори Крейдл вниз до найглибшого в Австралії озера Сент Клер (200 метрів глибина). Це озеро також найглибше з озер саме льодовикового походження на нашій планеті. І якщо у вас залишаться силі, є сенс пройти додатковий трек вздовж нього, загалом “назбираєте” ногами 82 км незайманої природи. Сухопутна Тропа – це шанс відчути дух справжньої первозданної Тасманії та побачити на власні очі унікальних тварин, наприклад єхидну, качкодзьоба, сумчасту летягу, східного квола. А якщо ви – щасливчик:), то можете зустріти одну із найнебезпечніших отруйних змій на планеті, тигрову змію або навіть лютого та ненажерливого тасманійського диявола, який живе лише в Тасманії. Тасманійський диявол здатний з’їсти до 40% маси свого тіла лише за 30 хвилин, видаючи при цьому страшні пронизливі крики або монотонне гарчання. Але для людини він безпечний.

Які ж небезпеки чекають на мандрівників по Сухопутній Тропі? Трек відноситься до 4 рівню складності, тому треба бути добре фізично підготовленим, енергійним та сильним, а також необхідно слідувати деяким правилам. Клімат в Тасманії помірно холодний, і погода дуже мінлива. Навіть влітку середня максимальна температура +21°C, середня низька +12°C, але вночі може опускатися нижче нуля.
Тому слід брати з собою теплі та водонепроникні речі. Також, попри існування туристичних хатин, обов’язкова умова допуску на трек – наявність намету і спального мішка до -10°C. Взагалі список рекомендованого одягу та туристичного обладнання, який у вас обов’язково перевірять перед стартом трекінгу, дійсно вражає – в ньому понад 40 одиниць. Кожна людина має нести в рюкзаку все своє туристичне обладнання та їжу на 6 днів. Погодьтеся, нелегка ноша, враховуючи від 10 до 15 км кожен день в дикій природі, а також те, що майже половина треку проходить в горах вище 1000 метрів.

Но никакие трудности не помешают вам насладиться сюрреалистическими пейзажами девственной Тасмании, поскольку Сухопутная Тропа – это путешествие, которое изменит вашу жизнь.

Figure